O autorce

Ahoj Študáci! Já jsem Marie Netopilíková, autorka tohoto portálu, a tudíž zapálený študák jako Vy. Vystudovala jsem marketing a obchod a živím se účetnictvím. 🙂 O to více si teď uvědomuji pravdivost známé fráze: Nikdy neříkej nikdy!

„Až dodělám školu, už se nikdy nechci muset učit.“
„Až dopíšu diplomku už to SPSS nikdy nechci vidět.“
„Nikdy bych nemohla někoho učit.“
„Tohle já nikdy dělat nebudu.“

Takhle mluvilo mé staré Já. A mýlilo se. Pokud se přestaneme učit, umřeme. Možná ne fyzicky, ale zcela jistě duševně, duchovně, intelektuálně. Nemyslete si, i já se někdy musím do práce na webu takzvaně „dokopávat“, motivovat se k sebevzdělávání a učení. Znám lenost, nechuť cokoli dělat, kopr či lenoru. Ale taky moc dobře znám ten zoufalý pocit, když čtete něco snad už posté a ne a ne to pochopit. A proto bych si přála, aby Vám byl Študákov užitečným pomocníkem ve studiu, v jehož společnosti se pro Vás učení stane jednodušším.

Ráda bych viděla osvětu ve vzdělávání, opuštění zastaralých metod a stereotypních technik, které už dnešní dobu zkrátka nestíhají. Proto oceňuji veškeré snahy o zjednodušování postupů a vysvětlování, například portál ekospace.cz (kterému tímto děkuji za usnadnění přípravy na státnice a inspiraci pro vznik webu studakov.cz). Ráda vidím, že existují i schůdnější cesty, jak se něčemu naučit. Líbí se mi nová forma učení prostřednictvím specializovaných kurzů a online produktů, které se nezabývají detailní historií oboru, nicneříkajícími odrážkami a nesmyslným tříděním pojmů, ale kladou důraz na aktuální názorné příklady, nezdržují, jdou k věci a s dobou. Takový kurz, pokud je vytvořen opravdu kvalitně a poctivě, může opravdu efektivně nahradit mnohé vysokoškolské předměty. A protože řeší jen to podstatné a jsou online, uspoříte hodně času a můžete se tak naučit víc.

Ve svých materiálech se snažím promítnout vše, s čím se ve svém pracovním životě setkávám, ale také to, co mě zaujalo a baví. Snažím se zjednodušovat věci, které se mi zdají vysvětlovány zbytečně složitě nebo nedostatečně.

Já časovou úsporu oceňuji velmi. Protože jsem tvor zvídavý a nedokážu si vybrat jen jednu věc a té se stoprocentně a dlouhodobě věnovat, zajímám se o mnoho oborů a mám spoustu koníčků, takže mým celoživotním údělem zřejmě bude srdcervoucí přerozdělování času mezi jednotlivé aktivity. A přestože je to pro mě na jednu stranu dost stresující, že se nemůžu věnovat všemu, čemu bych si přála, a v míře, v jaké bych si přála, na druhou stranu jsem ráda, že alespoň nevím, co je to nuda. Mám pestrou paletu barev, kterými mohu vybarvit svůj den.

Ve svém volném čase, kterého po všech pracovních aktivitách zbývá už jen pomálu, se věnuji přátelům, četbě (viz můj BLOG ARGONATH), hře na kytaru, tenisu, kreslení (viz můj BLOG DIGITAL ART) nebo PC hrám. Užívám si výlety do přírody, miluji hory, dobré víno a projížďky na koni. Mám ráda pokorné, tolerantní a nápomocné lidi a snažím se také být jedním z nich.

Ať už jste student nebo ne, doufám, že Vám Študákov bude něčím prospěšný. Chci Vám poděkovat za všechny Vaše skvělé komentáře a emaily, které mě nabíjí neskutečným přívalem energie a pocitem naplnění, radosti a motivace, děkuji za Vaše připomínky, rady i nápady, díky kterým se mohu posouvat a růst. Přeji Vám radost z učení a pocit hrdosti z dosažených cílů. A nezapomeňte – vždy to jde i jednoduše!

Vaše Mary

studakovytstudakovfbstudakovingstudakovpinstudakovartstudakovtw

Pin It on Pinterest