English Podcasts

Dneska bych se s vámi chtěla podělit o bezva tip na mobilní aplikaci, kterou jsem si oblíbila a která vám pomůže zlepšit vaši angličtinu příjemnou cestou. Jmenuje se English Podcasts a je pod záštitou BBC. Najdete zde krátké poslechové příspěvky na různá témata většinou formou dialogu. Témata jsou zajímavá a rozhovory jsou mnohdy zábavné a vtipné.

Každý podcast má zároveň i skript, takže můžete buď jen poslouchat, nebo zároveň očima sledovat text podle libosti. Vedle skriptu je zde také uveden seznam vybraných slov a frází, které jsou vysvětleny opisem nebo synonymem. Ty, které neznáte, si navíc můžete označit hvězdičkou a ony se vám zaznamenají do vašeho osobního slovníčku, takže se pak můžete vracet jen k těm slovům, která neznáte. Jakmile se dané slovo dostatečně naučíte, jednoduše jej ze slovníčku vyřadíte.

Tato aplikace je asi nejvhodnější pro pokročilé, kteří již nemusí překládat každé druhé slovíčko, ale určitě přijde vhod i začátečníkům, aby si mohli angličtinu naposlouchat. Podcasty jsou totiž namluvené velmi pěkně, srozumitelně a poměrně pomalu. Nevyskytuje se tam moc složitých výrazů a frází. Je to taková každodenní angličtina (i když to také trochu záleží na kategorii, kterou si vyberete). Najdete zde příspěvky roztříděné do sedmi kategorií:

6 Minute English – v této sekci se většinou setkáte s rozhovorem dvou či více lidí, kteří spolu debatují na různá témata. Používá se zde běžná každodenní angličtina, ne příliš formální, ale ani úplně slangová.

Words in the News – krátké zprávy, příspěvky na různá aktuální témata ze světa. Objevuje se zde trochu složitější formální angličtina typická pro zpravodajství.

The English We Speak – dialogy, ve kterých se objevují fráze, které ve slovníku nenajdete, včetně uvedení několika příkladů jejich využití.

Voice of America (VOA) – tady je všechno možné – zprávy, aktuality, články, zajímavosti, postřehy – opět se zde objevuje spíše formálnější obtížnější angličtina

Speak English like American – opět dialogy, ve kterých se objevují fráze, které ve slovníku nenajdete. Učíte se mluvit neformálně, slangově.

English Song – jedna z nejobsáhlejších kategorií. Můžete si poslechnout populární písničky a sledovat jejich text.

English at work – zaměřuje se na formální fráze používané v práci, při komunikaci s klienty, při prezentaci, na meetingu, atd. V této sekci se dostanete do kolektivu jedné firmy vyrábějící imitace ovoce. Vtipnou formou se v různých firemních situacích naučíte, jak slušně říct to, co potřebujete, ať už se jedná o řešení ožehavého problému s rozzlobeným zákazníkem nebo žádání kolegů o pomoc.

Tyto kategorie jsou zkrátka koncipovány tak, aby obsáhly angličtinu ve všech jejích podobách. Pokud si navíc vytvoříte účet, můžete si u jednotlivých podcastů také udělat doplňovací test nebo si daný podcast stáhnout. Jednotlivé podcasty jsou dostupné pouze online, ale když jste přihlášení, můžete si je stáhnout a otevřít si je, i když jste offline.

 Aplikaci můžete stáhnout zde.

Facebook Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest