RECENZE: Lorna Byrne – Andělské poselství naděje

Název: Andělské poselství naděje
Autor: Lorna Byrne
Série: –
Vydání: Knižní klub (2013), ISBN 978-80-242-3666-7
Počet stran: 160
Štítky: andělé, ezoterika, naděje
Mé hodnocení: 3/5

Pokud to ještě nevíte, bude to pro vás možná trochu šok. Dámy a pánové, Lorna Byrne má schopnost vidět anděly. Patrně vám to připadá jako vtip. Jestli tomu budete věřit, to je jen na vás. Já vás tu nechci přesvědčovat o tom, že je to pravda, nebo to naopak zpochybňovat jako naprostý nesmysl. Koneckonců to ani vědět nemůžu. To, co chci říct, je, že bez ohledu na to, jestli se rozhodnete tomu věřit, nebo nevěřit, tato knížka v sobě skutečně ukrývá nějaké poselství.

Řekněme, že jste nevěřící Tomáš a představa, že máme kolem sebe kupu andělů se vám příčí. Myslíte si proto, že vám tato kniha nemá co dát? Naopak. Lorna v každé kapitole vypráví mnoho příběhů, některé jsou dojemné, krásné, další jsou úsměvné, milé, smutné i silné, ale všechny v sobě mají nějakou moudrost. Stačí jen být otevřeni tomu tuto moudrost vidět.

Pokud dokážete plně přijmout poselství, které nám Lorna předkládá, a jste nadšení z toho, že máte u sebe svého anděla strážného na každém kroku a že spousta dalších andělů vám přispěchá na pomoc, když je požádáte, můžete se zbavit veškerých pout, která vás v životě svazovala. Jste-li v koncích, začnete doufat.

Ačkoli je kniha velice útlá, obsahuje kapitoly zaměřené na různé oblasti lidského bytí – strach, umírání, uzdravování, peníze, výchova dětí, umění žít přítomným okamžikem, aj. Učí nás milovat sebe sama, vážit si a radovat se z maličkostí, dávat najevo své city druhým, být ohleduplní a vnímaví.

Lorna velmi srozumitelně a čtivě vysvětluje, jak žádat anděly o pomoc v nejrůznějších životních situacích. Učí nás rozeznávat jednotlivé anděly – anděly léčitele, anděly učitele, anděla síly a spoustu dalších. 

Pokud si přesto nebudete vědět rady, kdy kterého anděla požádat o pomoc, stačí poprosit vašeho anděla strážného, kterého má každý z nás po celý život u sebe, každou minutu každého dne, a ten už vám přivede správného anděla.

Jinými slovy, nikdy nejste sami. Vždy máte u sebe svého anděla strážného, který vás bezmezně miluje. Možná to zní nereálně, jak s oblibou říkáváme, a možná, že to je jen výmysl. Na druhou stranu svými smysly dokážeme vnímat jen malé procento reality (tzn. světa tak, jak ho vidíme). Takže, co my víme?

Další recenze knih ZDE

Facebook Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest