O autorce

Marie NetopilíkováJmenuji se Marie Netopilíková a vystudovala jsem Vysokou školu Báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě se zaměřením na Marketing a obchod. Ačkoli v současnosti pracuji v jiném oboru, marketingu a dotazníkovým šestřením se věnuji ve svém volném čase, zejména prostřednictvím projektu Študákov.

Ačkoli jsem člověk velice uzavřený, Študákov něco naučil i mně – překonávat sebe samu, vystoupit z anonymity, nezůstávat v nečinnosti a snažit se něčím přispět. Více než kdy dříve si teď uvědomuji pravdivost známé fráze: Nikdy neříkej nikdy!

„Až dodělám školu, už se nikdy nechci muset učit.“
„Až dopíšu diplomku už to SPSS nikdy nechci vidět.“
„Nikdy bych nemohla někoho učit.“
„Tohle já nikdy dělat nebudu.“

Takhle mluvilo mé staré Já. A mýlilo se. Pokud se přestaneme učit, umřeme. Možná ne fyzicky, ale zcela jistě duševně, duchovně, intelektuálně. Nemyslete si, i já se někdy musím do práce na webu takzvaně „dokopávat“, motivovat se k sebevzdělávání a učení. Znám lenost, nechuť cokoli dělat, kopr či lenoru, a proto bych si přála, aby Vám byl Študákov užitečným pomocníkem ve studiu, v jehož společnosti se pro Vás učení stane jednodušším.

Ráda bych viděla osvětu ve vzdělávání, opuštění zastaralých metod a stereotypních technik, které už dnešní dobu zkrátka nestíhají. Proto oceňuji veškeré snahy o zjednodušování postupů a vysvětlování, například portál ekospace.cz (kterému tímto děkuji za usnadnění přípravy na státnice a inspiraci pro vznik webu studakov.cz). Ráda vidím, že existují i schůdnější cesty, jak se něčemu naučit. Miluju novou formu učení prostřednictvím specializovaných kurzů a online produktů, které kladou důraz na aktuální názorné příklady a hlavně jdou s dobou. Na ty, které mi budou připadat kvalitní a užitečné, Vás budu čas od času odkazovat prostřednictvím Facebooku nebo Twitteru, popřípadě článků zde na blogu.

Ve svém volném čase, kterého po všech pracovních aktivitách zbývá už jen pomálu, se věnuji přátelům, četbě, hře na kytaru, kreslení či tenisu. Mám ráda výlety do přírody, miluji hory, dobré víno a projížďky na koni. Mimo studakov.cz ještě spravuji web tetovany.cz (tj. knižní fantasy sága Petera V. Bretta), který však momentálně poněkud stagnuje, jelikož má pozornost nyní směřuje především na Študákov. Takže pokud by se našel nějaký nadšenec této skvělé fantasy série a chtěl by si vyzkoušet správu webu, klidně napište na studakov.web@seznam.cz nebo na tetovany.web@seznam.cz, a možná společně něco vymyslíme. Budu jen ráda.

Ať už jste student nebo ne, doufám, že Vám Študákov bude něčím prospěšný. Chci Vám poděkovat za všechny Vaše skvělé komenáře a emaily,  které mě nabíjí neskutečným přívalem energie a pocitem naplnění, radosti a motivace, děkuji za Vaše připomínky, rady i nápady, díky kterým se mohu posouvat a růst. Přeji Vám radost z učení a pocit hrdosti z dosažených cílů. A nezapomeňte – vždy to jde i jednoduše!

S úctou

Marie Netopilíková

Youtube ikonaFacebook ikonaGoogle Plus ikona

 

Pin It on Pinterest